• Dudullu OSB, 2. Cadde, No: 4/1
  • Pzt - Cum: 8:00 - 18:00
  • + 90 216 499 0253
  • info@asmelta.com

HAKKIMIZDA

ASMELTA, 2006 yılında ARŞE Basınçlı Döküm ve Kalıp Mak. San. ve Tic. Ltd. Şti. ünvanı adı altında faaliyetlerine başlamıştır. Kısa sürede müşterilerinin güvenin kazanan firmamız, bugün sıcak (zamak) ve soğuk (alüminyum) kamara metal enjeksiyon dökümleri yapmaya devam etmektedir. Ayrıca müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, diğer işleme işlerini kendi bünyemizde yapmaktayız.

Yaklaşık 2000 metrekare kapalı alanda, 10 döküm makinesi, 3 CNC dikey işleme makinesi, kalıp tadilat alanı ve diğer depo faaliyetlerini yürüttüğümüz alanlarımız bulunmaktadır. 45 çalışanıyla, her gün süreçlerini iyileştirerek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlayarak, rekabet ortamında sürdürebilir çözümler sunmaya devam ediyoruz.

Kapsam

Asmelta Basınçlı Döküm yüksek basınçlı döküm, trim, tesviye, kumlama ve talaşlı imalat ile zamak ve alüminyum parça imalatı kapsamındadır. Müşteri isteklerimize göre ürünlerde boya ve vibrasyon işlemlerini dış kaynaklı olarak Asmelta kalitesinde sunmaktayız. Asmelta Basınçlı Döküm’ de 9001 ve IATF 16949 standartlarına göre 8.3 Ürün Tasarımı maddesi kapsam dışıdır.

WhatsApp Image 2023-10-05 at 13.48.04

MİSYON VE VİZYON

Misyon

Süreçlerimizi sürekli geliştirerek Türkiye ve Dünya pazarlarında etkinliğimizi artırmak, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve çalışanlarımızın güven duyduğu saygın bir kuruluş olmak.

Vizyon

Kalite yönetim sistemini tüm süreçlerimizde benimsemek, müşterilerimizin rekabet gücünü artıracak kaliteli ve ekonomik çözümler sunarak sektörün önde gelen döküm tedarikçisi olmak.

TARİHÇE

2006

Başlangıç

Firmamız 100 metrekare bir alanda döküm faaliyetlerini başladı.
2008

Kalite Belgesi

Hızlı bir şekilde büyüyen firmamız, kısa bir süre sonra ISO 9001 belgesini alarak süreçlerini iyileştirme adına büyük bir adım atmış oldu.
2012

Büyüme

Şirketimiz makine parkurunu genişleterek daha çok müşteriye daha hızlı üretim yapmaya başladı. Sektörde tanınan bir konuma gelen firmamız, artık ulusal çapta müşterilerine hizmet vermeye başladı.
2018

Asmelta

İleriye dönük yeni hedefler planlayan, yeni yönetim anlayışıyla yola çıkan firmamız, yeni markası ASMELTA ile hem ulusal pazarda hem de dünya pazarlarında adından söz ettirmeyi hedefliyor.